domov.infoblog.cz

Jak předcházet problémům při pronájmu nemovitosti?

Publikováno 25.11.2016 v 21:14 v kategorii BYDLENÍ, přečteno: 29x

Mít další příjem z pronájmu nemovitosti je víc než skvělé. Můžete tak splácet hypotéku, přilepšit si vlastní příjem. Pokud vám nějaká nemovitost leží skladem, určitě alespoň popřemýšlejte o tom, zda by se vám pronájem nevyplatil. Nemusí jít o pronájem určený k bydlení, ale o komerční pronájem – kanceláře nebo skladovací prostory. Záleží na základních faktorech, které ovlivňují hledání nemovitostí. Samotný pronájem si pak pojistěte tak, abyste nemuseli čelit problémům s nájemníky.

Komerční nebo soukromý?
Pronájem nemovitostiOd toho se bude odvíjet i vaše nabídka a také starost o nemovitost. 

Jinak se pronajímá vybydlený dům/byt, když jde o pronájem k bydlení. Jiné podmínky jsou nastavené pro komerční pronájem.

Pronájem kanceláře se může zdát lepší. Firma si zajistí vybavení, na vás je správa nemovitosti. Obchod ale obnáší i styk s klienty a tak se do vaší nemovitosti budou neustále trousit lidé. 

Záleží také na lokalitě. Čím atraktivnější je, tím lépe se vám povede najít komerční zájemce. Naopak klidné prostředí se základními službami je možná vhodnější pro pronájem k bydlení.

Pronájem na dobu určitou?

Slouží v podstatě jako pojistka. Pronájem bytů Praha je neustále činný, téměř každý den se objevují nové nabídky.Je to dáno i tím, že jako majitel máte právo vybrat si spolehlivé nájemníky, kteří budou vaši nemovitost využívat v rámci „mezí“. 

Pronájem na dobu určitou vám dává možnost po roce nepodepsat další smlouvu a nájemníci musí odejít. 

Smlouva by měla být sepsána tak, abyste v případě vážných důvodů – neplacení nájemného, porušování domovního řádu apod., měli možnost s nájemníky rozvázat smluvní vztah.

Bydlíte v cizině a váš dům chátrá?

Pokud pracujete v cizině, zkuste pronájem domů Praha. Jsou velmi vyhledávané především rodinami, které si chtějí vyzkoušet bydlení ve vlastním, ale zatím jim stačí pronájem.

Vaše nemovitost nebude chátrat a získáte peníze z jejího pronájmu. Platí stejné podmínky jako u bytu. Řádně sepsaná smlouva, která vám dá možnost odstoupit od smlouvy v okamžiku problému s nájemníky.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?