domov.infoblog.cz

Jak vymalovat v novém bytě?

Publikováno 30.07.2017 v 11:38 v kategorii BYDLENÍ, přečteno: 39x

Byt by měl odrážet osobnost člověka. Jen prostor, který je s vámi v dokonalé harmonii, se může stát vašim útočištěm. Proto je dobré si velice dobře rozmyslet, v jakém stylu budete váš dům vybavovat. A jedna z nejdůležitějších věcí vůbec, je vhodná barva na stěnách.

Dávejte si pozor na odstíny
MalováníSněhově bílé zdi, které jsou v každém bytě, jenž vám doporučil realitní rádce, jsou už dávno pryč. Vaše nové bydlení si zaslouží mnohem nápaditější výzdobu. Samozřejmě, že výběr barev je čistě subjektivní záležitost.


Ale přece jen byste měli dodržovat určitá pravidla. Jedním z nejdůležitějších je správný výběr odstínů. Dnes můžete mít stěny vymalované jakoukoliv barvou, ale je dobré si uvědomit, jaké odstíny se kam hodí.

Do malých místností je dobré si vybírat světlé pastelové barvy. Prostor se díky tomu opticky zvětší a bude působit útulně. Ve větších místnostech naopak najdou využití tmavší odstíny.

Ochočte si magii barev

To že barvy působí na naši psychiku, dneska ví každé malé dítě. Ale i tak na magickou sílu barev lidé zapomínají. Přitom si díky nim mohou doma vyčarovat doslova relaxační centrum.

Jako inspirace vám mohou posloužit developerské projekty, kde s barvami čarují bytoví designéři. Červená je například barva, lidi nutí k aktivitě. Na druhou stranu může na některé jedince působit doslova agresivně.

Zelená je barvou koncentrace a klidu, proto se doporučuje do dětských pokojů a pracoven. Světle modrá je barvou, která lidem evokuje čistotu, svěžest a klidné snění. I pro tyto svoje vlastnosti je vhodná do ložnice nebo odpočíváren.

Když chcete mít něco jiného

Reality Praha nabízejí byty vymalované prakticky jen bílou barvou. Bílá je sice barva, která byt prosvětlí, neboť odráží světlo, ale přece jen se rychle okouká.

Zkuste experimentovat a udělat si ze stěn malířské plátno. Pokud si na vlastní tvorbu nevěříte, zkuste to přenechat profesionálním malířům, nebo využijte samolepek na zeď. Prodávají se v mnoha designech a barevných kombinací.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?