domov.infoblog.cz

Na co máte jako nájemce bytu právo?

Publikováno 28.06.2015 v 13:52 v kategorii BYDLENÍ, přečteno: 54x

Být v podnájmu je v něčem výhodné, v něčem vůbec. V podstatě investujete do něčeho, co vám nikdy nebude říkat pane. Jako nájemce ale nemáte jen povinnosti, také máte svá práva, o která by vás majitel domu neměl připravit. Dobré vztahy s majitelem jsou základem dobrého soužití. Pokud jste zrovna ve fázi hledání nového bydlení, zjistěte si všechny detaily. Ať nejste později nepříjemně překvapeni.

Jak se lehce pohybovat ve světě nemovitostí?
Pronájem bytuNajít to pravé bydlení dá někdy opravdu zabrat. Záleží na aktuální nabídce, inflaci a dalších ekonomických faktorech. 

Někdy se prostě člověk musí přestěhovat doslova z minuty na minutu.

Byty k pronájmu tu budou vždy, záleží ale především na tom, kde a jak chcete bydlet. Důležité je také vědět, kolik jste ochotni měsíčně utrácet za nájem. Dejte hlavně na osobní dojem. Inzerát může vypadat skvěle, ale realita nemusí být tak růžová. Nenechte se napálit.

Je lepší spolehnout se na makléře?

Realitní makléři jsou zběhlí ve fungování trhu nemovitostí. Vědí, kde zatlačit, na co se zeptat, co je třeba upravit. Vyjednávat s vlastníky domů může být těžké. Zvlášť pokud nevíte, co všechno by vás mělo zajímat.

Byty po rekonstrukci se prodávají rychleji. Pokud zvažujete pronajmout si starší byt, zhodnoťte výši nájemného. Nájemné je ovlivněno spoustou faktorů. Roli hraje lokalita, výměra i stav nemovitosti. Pronájem může mít i další háčky. Makléř vám poradí a může nabídnout i tipy, kde hledat.

Nenechte se vykořisťovat!

Někteří majitelé domů mají dojem, že pronájmem všech bytů končí jejich práce. Opak je ovšem pravdou. Kromě každoroční pravidelné kontroly máte jako nájemce nárok na nutné rekonstrukce.

Zvlášť když vám voda teče z trubek proudem. Máte nárok na kvalitní způsob bydlení, nechcete živořit. Pronájem domů může být dobrým přivýdělkem, majitel ale nesmí zlenivět. Máte právo vědět, kdy budou nejrůznější odstávky apod. Nejste otrokem majitele domu a nemusíte trpět všechno.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?