domov.infoblog.cz

Neztrácejte při prodeji nemovitosti čas!

Publikováno 27.10.2015 v 21:47 v kategorii BYDLENÍ, přečteno: 63x

Prodej nemovitosti není to stejné jako prodej ojetého kola. Bude vás to stát mnohem více práce a času. Připravit se musíte i na prohlídky potenciálních zájemců. A právě příprava nemovitosti je zásadní pro udělání dobrého dojmu a rychlého prodeje.

Jak se připravit na prohlídku?
Prodej nemovitostiNa prodej a nákup nemovitosti se musíte připravit. V případě prodeje je naprostou samozřejmostí úklid. Společně s úklidem nejsou od věci nějaké drobné opravy nebo úpravy interiéru. Dalším krokem je odstranění osobních věcí. 

Pokud jsou v domě osobní věci majitelů, kupci si nedokážou dobře představit, že by tam bydleli oni. Zbavení interiéru osobních věcí je velmi důležité i pro nafocení kvalitních fotografií, které se umístí na realitní portály.

Fotky jsou rozhodující pro to, aby zákazníka inzerát zaujal, to vám řeknou všechny realitní kanceláře. Poradit s přípravou nemovitosti na prodej i fotografiemi vám může obor zvaný Home Staging.

Jak Home Staging pomůže?

Prvním krokem je najít si Home Stagera, což je člověk, který připravuje byty na prodej. Díky jeho zásahům by se vaše nemovitost měla prodat podstatně rychleji. Jak vše probíhá? Nejdříve je potřeba zaslat Home Stagerovi fotografie. 

Na základě obrázků si udělá představu o nemovitosti, co je potřeba změnit a upravit a také o tom, kolik vás to bude stát. Poté Home Stager nemovitost navštíví osobně a vypracuje podrobný seznam toho, jaké změny je nutné provést.

Úpravy může provést on anebo vy podle vypracovaného seznamu. Příprava nemovitosti může trvat pár hodin i několik dní. Záleží na tom, zda se jedná jen o drobné změny nebo je třeba také vymalovat.

Zaujměte všechny smysly

Uklizený byt nebo dům a vyklizení osobních věcí je základ. Můžete ale nabídnout více. Důležitou roli hraje i vůně. Nemělo by se jednat o přehnaně silné aroma, které bude štípat v očích. Prostě vyvětrejte a zapalte v bytě vonnou svíčku, která ho jemně provoní.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?