domov.infoblog.cz

Při koupi staršího domu buďte opatrní

Publikováno 27.02.2016 v 08:36 v kategorii BYDLENÍ, přečteno: 45x

Chcete si koupit starší dům a zrenovovat ho k obrazu svému? Pak si dejte pozor na jeho statiku. Není výjimkou, že starší domy, které chátrají a je na nich příliš znát zub času, mají narušené a nekvalitní základy, které pak případnou rekonstrukci nezvládnou. Nekupujte zajíce v pytli. Sami často ale tyto vady nepoznáte, a proto se vyplatí přizvat k návštěvě kvalifikovaného statika.

Jsou starší nemovitosti levnější?
Starší důmStarší domy na prodej jsou levnější, ale je to jen zdání. Za moderní a nové domy nebo domy po rekonstrukci zaplatíte víc.

Máte s nimi ale mnohem menší práci a také mnohem méně dodatečných investic. 

Když si tedy propočtete, kolik je kupní cena a následná cena rekonstrukce, dostanete se často na částku mnohem větší, než kdybyste kupovali dům nový. Záleží také na lokalitě. Protože pokud budete hledat mezi domy v centru města, připlatíte si právě za adresu nemovitosti.

Jak správně postupovat při výběru nemovitosti?

Především je důležité ujasnit si, k čemu bude budova sloužit. Budete v ní sami bydlet, nebo hledáte nemovitost, kterou budete pronajímat? V jaké lokalitě? Kolik budete ochotni a schopni investovat je další důležitá věc. 

Záleží také na tom, v jaké lokalitě. Tyto kritéria pak zohledněte při hledání a výběru nemovitosti. Mohou vám s tím pomoci zkušení realitní makléři. Vyznají se na trhu s nemovitostmi. 

Vědí, kde hledat a zajistí za vás komunikaci s majiteli. Na prohlídku nemovitosti přizvěte statika. Ví, kam se podívat a co zkontrolovat, abyste neudělali špatnou investici.

Důvěřuj, ale prověřuj

Prodej a nákup nemovitosti velmi často probíhá pouze mezi majitelem a zájemcem. Ne každý zájemce ale ví, co vše je třeba vědět a udělat, než podepíše smlouvu a složí peníze. Je důležité vědět, zda jednáte opravdu s majitelem. 

Pozor na věcná břemena či zástavní právo. Stav nemovitosti by měl být zohledněn v ceně. Kupní cena se může lišit od skutečné. A majitel by měl z ceny ustoupit, pokud neodpovídá skutečnému stavu.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?